تبلیغات
شهرستان آشتیان-اخبار - برخوداری ۹۸ درصدی مرکزی از نعمت گاز
 
شهرستان آشتیان-اخبار
عکس شهرستان آشتیان-تفرش-خمین-دلیجان-کمیجان-ساوه،محلات
 
 
جستجو
نظرسنجی
ایا مایل به روز بندی خبر ها هستید(روزی خبر یک شهرستان انتشار یابد)

برچسبهاآمار وبلاگ
کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد نویسندگان :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

محسن کهوند  اراک ، با اشاره به عملکرد خوب شرکت گاز در امر گاز رسانی اظهار کرد: شرکت گاز از جمله شرکت هایی است که بعد از انقلاب تاسیس شده و با وجود شرایط سخت تحریم ها و جنگ، استان مرکزی خود را به قله های رفیع برساند. - وی افزود: گوی سبقت را در امر گاز رسانی از کشور های منطقه از آن خود کنیم، بحث سوخت یک جایگاه خاصی در اقتصاد دارد و اهمیت آن در توسعه و صنعت بر کسی پوشیده نیست و نخستین قدم های گاز رسانی در دوران جنگ بود در سال 64 از ساوه و 67 از اراک شروع شد کهوند گازمرکزی
مدیرعامل شرکت گاز مرکزی خبر داد

برخوداری ۹۸ درصدی مرکزی از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز مرکزی گفت: متوسط درصد برخورداری استان مرکزی از نعمت گاز ۹۸درصد است و در یکی دو سال آینده به شرط تامین اعتبار روستاهایی که هنوز گاز رسانی نشده اند، گاز رسانی می کنیم.

  با اشاره به عملکرد خوب شرکت گاز در امر گاز رسانی اظهار کرد: شرکت گاز از جمله شرکت هایی است که بعد از انقلاب تاسیس شده و با وجود شرایط سخت تحریم ها و جنگ، استان مرکزی خود را به قله های رفیع برساند.

وی افزود: گوی سبقت را در امر گاز رسانی از کشور های منطقه از آن خود کنیم، بحث سوخت یک جایگاه خاصی در اقتصاد دارد و اهمیت آن در توسعه و صنعت بر کسی پوشیده نیست و نخستین قدم های گاز رسانی در دوران جنگ بود در سال 64 از ساوه و 67 از اراک شروع شد.

اراک، نخستین مرکز استان سبز کشور

مدیرعامل شرکت گاز مرکزی تصریح کرد: اراک اولین مرکز استان در کشور است که به عنوان مرکز استان سبز کشور از لحاظ برخورداری از نعمت گاز شد.

وی با اشاره به گاز رسانی به روستاها گفت: استان مرکزی جزء 5 استان سبز کشور از لحاظ گاز رسانی است و در گاز رسانی به روستاها رتبه اول را در کشور داریم.

رتبه هفتم مرکزی در مصرف گاز

کهوند افزود: مرکزی در مصرف گاز رتبه هفتم را در کشور داراست و به عنوان قطب چهارم صنعتی کشور با 2هزار و 800 واحد صنعتی در قالب 33 شهرک صنعتی و ناحیه صنعتی از نعمت گاز بهره مند است.

وی تصریح کرد: با قدم های بلند دولت کل استان مرکزی از پوشش بسیار خوبی برخوردار است و 33 شهر این استان از پوشش صد در صدی گاز برخوردار بوده و هیچ خانوار شهری در استان وجود ندارد که از نعمت گاز بهره مند نباشد.

مدیرعامل شرکت گاز مرکزی با اشاره به درصد برخورداری شهرستان های استان از گاز گفت: درصد برخورداری شهرستان های استان از نعمت گاز به ترتیب اراک صد درصد، آشتیان نزدیک به صد درصد، کمیجان99.5 درصد، دلیجان99.18درصد، محلات 99درصد، خنداب 98.6درصد، ساوه 95.4درصد، خمین95درصد، فراهان 95درصد،زرندیه 94درصد، شازند 94درصد، تفرش به دلیل کوهستانی بودن 75درصد است.

استان مرکزی، استان پیشرو در امر گاز رسانی

وی افزود: در امر گاز رسانی به نسبت دیگر استان های کشور پیش رو بوده ایم که بعد از اتمام گاز رسانی به تعمیرات می پردازیم زیرا 8هزار و 200کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه در استان مرکزی ایجاد شده که نیاز به نگهداری دارد.

کهوند تصریح کرد: بعد از اینکه درصد برخورداری استان به صد در صد رسید این شرکت به نگهداری ، بهره برداری و ارائه خدمات پس از فروش می پردازد.

615میلیارد متر مکعب گاز مصرفی استان در امسال

وی با اشاره به میزان گاز مصرفی امسال استان گفت: 252هزار انشعاب در استان وجود دارد که خانوارهای تحت پوشش شهری 313هزار خانوار و روستایی 94 هزار خانوار را شامل می شود، امسال بیش از 615میلیارد متر مکعب گاز مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز مرکزی افزود: 62جایگاه CNG در استان راه اندازی شده و جزء معدود استان هایی هستیم که رانندگان برای استفاده از گاز در صف های طولانی نمی ایستند.

وی تصریح کرد: در سبد انرژی در حال حاضر 65 درصد آن از گاز تامین می شود که در پایان برنامه پنجم به بالای 70درصد می رسد.

کهوند با اشاره به اهمیت سوخت گاز گفت: در میان سوخت های فسیلی گاز پاک ترین نوع سوخت در بحث زیست محیطی است به طوری که نمی توان تصور کرد بدون گاز امکان زندگی کردن وجود داشته باشد.

محدود کردن گاز صنایع بین 20 تا 70 درصد

وی افزود: 19 کارخانه بین 20 تا 70 درصد مصرف گازشان را محدود کرده ایم که در چند روز اخیر آنها را از محدودیت خارج و گاز مصرفی آنها تامین شده است.

مدیرعامل شرکت گاز مرکزی تصریح کرد: ستاد بحرانی در شرکت گاز مرکزی تشکیل شد که صنایع را بر اساس میزان مصرف، نوع تولید و تامین سوخت دوم به گروه های A، B، C تقسیم کرده ایم که از این میان صنایع سیمان که خارج از شهر قرار دارند و به راحتی می توانند از مازوت استفاده کنند گاز آنها را به طور کامل قطع کرده ایم.

وی با اشاره به بحران گاز امسال گفت: به جز صنایع سیمان و نیروگاه، صنعتی محدود نیست و خوشبختانه بحران به گروه های A و Bنرسید و بحران از نوع گروه C بود و پیش بینی می کنیم که تا پایان سال این روند ادامه داشته باشد.

کهوند افزود: در تقسیم بندی صنایع آنچه بیشتر مد نظر ما قرار گرفت صنایعی بود که بیش از 5هزار متر مکعب در روز مصرف داشتند اما نمی توان گاز صنایعی مانند پالایشگاه را محدود کرد زیرا تولید بنزین آن با مشکل روبرو می شود.

وی تصریح کرد: در اوج پیک مصرف به دلیل سرما در فصول سرد از سال 86 تاکنون یک عدم توازن میان تولید گاز و مصرف آن ایجاد شد، به دلیل اینکه میزان ذخیره سازی جوابگوی مصرف نبود و توسعه تولید گاز به شکلی کند انجام می گرفت.

مدیرعامل شرکت گاز مرکزی با اشاره به مصرف بالای گاز در استان گفت: امسال توسعه بسیار بالا بود و تولید رشد کمّی داشت در پیک مصرف به بحران تامین گاز نزدیک شدیم که خوشبختانه به کمک خبرگزاری ها و رسانه ها در رابطه با مصرف بهینه و صرفه جویی در مصرف گاز در بخش خانگی، مصرف کاهش پیدا کرد.

وی افزود: متاسفانه اکثر مصرف کننده های گاز بخش خانگی هستند که از وسایل غیر استاندارد استفاده می کنندو با اطلاع رسانی ها و هشدار های احتمال قطعی گاز در صورت ادامه روند بالای مصرف گاز، مردم همکاری کردند و تا این زمان در استان قطعی گاز و افت فشار نداشته ایم.

خبر، ظاهری ساده اما دنیای پیچیده ای دارد

کهوند تصریح کرد: خبر اگرچه ظاهرش ساده است، دنیای پیچیده ای دارد موازی کارهای خدماتی و تولیدی، خبر نقش خود را ایفا می کند و تمام حلقه های اجتماع را خبر به یکدیگر متصل می کند.

وی با اشاره به اهمین خبر و خبر رسانی گفت: در دنیای فعلی و عصر ارتباطات اطلاع رسانی و آنلاین بودن و به لحظه بودن بسیار مهم و باارزش است تا حدی که به دلیل انتشار سریع اخبار و اطلاعات، جهان را به دهکده ای کوچک تشبیه می کنند.

نوع مطلب : خبر شهرستان تفرش، خبر شهرستان فراهان، خبر شهرستان کمیجان، خبر شهرستان ساوه، خبر شهرستان زندیه، خبر شهرستان خنداب، خبر شهرستان فرهان، اخبار شهرستان دلیجان، اخبار شهرستان محلات(92)، اخبار شهرستان خمین(92)، اخبار تفرش92، اخبار کل شهرستان اراک، اخبار شهرستان اشتیان92، 
برچسب ها : رصد، دلیجان99.18درصد، محلات 99درصد، خنداب 98.6درصد، ساوه 95.4درصد، خمین95درصد، فراهان 95درصد،
ارسال شده در: جمعه 4 بهمن 1392 :: توسط : ali sepasi
درباره وبلاگ
بزودی عکسهایی از زمستان92 اشتیان گرفته میشود وگذاشته میشود.
بزودی تبادل لینک افزایش میابد

برای طرح عید 1393 ما عکس های شما را از مکان های دیدنی کل شهرستان های اراک(به خصوصا اشتیان) برای ما ارسال منید تا با نام شما لینک کنیم!!
پس وقت را از دست ندهید.

اگر شما عکسی درباره شهرستان اراک دارید لینک عکس را برای ما توی نظرات یا ایمیل کنید تا با نام شما ثبت شود.

منتظر عکس شما هستیم

مدیر وبلاگ : ali sepasi

موضوعات


مطالب اخیر


صفحات جانبیUp Page
دریافت کد خداحافظی .
به ما +1 دهید و ما را در گوگل محبوب کنید!