تبلیغات
شهرستان آشتیان-اخبار - مبارزه با کالای بی کیفیت دراستان مرکزی از اولویتهای کاری امسال/ 14 هزار پرونده تخلف رسیدگی شد
 
شهرستان آشتیان-اخبار
عکس شهرستان آشتیان-تفرش-خمین-دلیجان-کمیجان-ساوه،محلات
 
 
جستجو
نظرسنجی
ایا مایل به روز بندی خبر ها هستید(روزی خبر یک شهرستان انتشار یابد)

برچسبهاآمار وبلاگ
کل بازدید :

بازدید امروز :

بازدید دیروز :

بازدید این ماه :

بازدید ماه قبل :

تعداد نویسندگان :

تعداد کل پست ها :

آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :

 
 علی اکبر مختاری در نشست با مدیرکل استاندارد استان مرکزی کیفیت را از مولفه های حماسه اقتصادی دانست و افزود: از 14 هزار پرونده تخلف رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی استان در سال گذشته، 500 پرونده مربوط به کالاهای بی کیفیت و فاقد استاندارد بوده است. - وی از استقرار شعبه های رسیدگی برای کالاهای فاقد استاندارد خبر داد و اظهار کرد: 147 شعبه رسیدگی در شهر و 7 شعبه رسیدگی به شکایات در شهرستان ها استقرار دارند تا پرونده کالاهای فاقد استاندارد را به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی کنند. - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی هدف از این جلسه را بررسی مسائل ومشکلات پرونده های ارجاعی به ...
مبارزه با کالای بی کیفیت دراستان مرکزی از اولویتهای کاری امسال/ 14 هزار پرونده تخلف رسیدگی شد
اراک - خبرگزاری مهر: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی گفت: مبارزه با کالای بی کیفیت و غیراستاندارد درواحدهای تولیدی و توزیعی استان مرکزی از اولویتهای کاری ما در سال حماسه سیاسی وحماسه اقتصادی قرار گرفته است.

  علی اکبر مختاری در نشست با مدیرکل استاندارد استان مرکزی کیفیت را از مولفه های حماسه اقتصادی دانست و افزود: از  14 هزار پرونده تخلف رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی استان در سال گذشته، 500 پرونده مربوط به کالاهای بی کیفیت و فاقد استاندارد بوده است.

وی از استقرار شعبه های رسیدگی برای کالاهای فاقد استاندارد خبر داد و  اظهار کرد: 147 شعبه رسیدگی در شهر و 7 شعبه رسیدگی به شکایات در شهرستان ها استقرار دارند تا پرونده کالاهای فاقد استاندارد را به صورت ویژه و خارج از نوبت رسیدگی کنند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی هدف از این جلسه را بررسی مسائل ومشکلات پرونده های ارجاعی به تعزیرات و پرونده های بلا تکلیف عنوان کرد و گفت: این مهم در راستای تعامل بین تعزیرات حکومتی و اداره کل استاندارد استان محقق خواهد شد.

مختاری اظهار داشت: در شهرستان های ساوه ، دلیجان، خمین ، شازند، تفرش و آشتیان ادارت تعزیرات حکومتی و واحدهای بازرسی مستقر شده اند و در صدد راه اندازی ادارات در شهرستان های دیگر نیز می باشیم.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی نیز گفت: کم فروشی از نظر تعزیرات حکومتی و دستگاه قضایی قابل مشاهده می باشد ولی در مواردی چون تشخیص این کم فروشی نیاز به کارشناشی دارد.

کیفیت اتفاقی به دست نمی آید

سید سعید میرنظامی مدنی با تاکید بر اینکه کار باید به صورت کارشناسی صورت گیرد افزود: به طور مثال در ایزوگام و عایق کاری ها کم فروشی  قابل مشاهده نیست و تنها طی استعلام از سلامت محصول و وزن و منطبق بودن با استاندارد های لازم صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه هدف از پیگیری جرائم درآمد زایی نیست اظهار داشت: سازمان استاندارد سازمان غنی و به عنوان دبیر بین بخشی در راستای ارتقاء کیفیت است که درآمدهای حاصله جزء درآمدهای عمومی قرار می گیرد.

میر نظامی مدنی سازمان استاندارد را  ابزاری برای حفظ کیفیت دانست و اظهارداشت: کیفیت اتفاقی به دست نمی آید و همکاری همه جانبه دستگاه هادرامر کیفی سازی محصولات امر مهم و ضروری است.

وی ادامه داد: وظیفه این سازمان نظارت متمرکز بر تولید و توزیع  کالاهای با کیفیت و استاندارد است و این نظارت صرفا تولید محصولات را در بر نمی گیرد.

با تخطی گران برخورد خواهد شد

مدیر کل استاندارد استان مرکزی افزود: توزیع کالاهای غیر استاندارد خلاف قانون است که در صورت توزیع این کالاها در جامعه با تخطی گران برخورد خواهد شد.

میرنظامی مدنی در خصوص اجرا شدن طرح طاها گفت: طرح طاها مخفف (‌طرح اجرای هماهنگ استاندارد) است و هدف از اجرای این طرح، انجام هماهنگ وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد ایران است.

وی ادامه داد: این طرح به منظور شناسایی و استانداردسازی واحدهای تولیدی مشمول مقررات استانداردهای اجباری، ارتقای سطح كیفی فرآورده‌ها در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه، اعتماد سازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از تولید و عرضه كالای با كیفیت پایین اجرا می شود.

وی در ادامه در خصوص کشتارگاه های مرغ و گوشت افزود: کشتارگاه های مرغ و گوشت طبق آئین نامه ها ودستورالعمل های اداره استاندارد هستند که  3واحد از کشتارگاه های مرغ منجمد و یک واحد هم مخصوص بسته بندی مرغ گرم دارای پروانه و استاندارد می باشند.

این مقام مسئول اظهارداشت: این کشتارگاهها طبق اصول بهداشتی و بسته بندی و بارعایت آئین نامه و دستورالعمل های لازم اجرا کار می کنند.

میرنظامی مدنی با اشاره به نواقص سه گانه شهربازی ها گفت: نواقص شهربازی ها به سه دسته جزئی عمده وبحرانی تقسیم شده اند که در بحث وضعیت بحران شهربازی ها توقیفات لازم صورت گرفته است.

اكثر تجهیزات بازی این شهربازی ها مغایر با استاندارد

وی  یادآور شد: اكثر تجهیزات بازی این شهربازی ها مغایر با استاندارد و دارای نقص های جزئی، عمده و بحرانی می باشند.

محمد جعفری معاون فنی اداره کل استاندارد در این نشست افزود: وظیفه اصلی سازمان بر اساس مجموعه قوانین ومقررات وظایف تدوین و نشر استانداردهای ملی (رسمی) است.

وی اظهار داشت: تولید با کیفیت ماحصل یک خدمت صادقانه است و تولید با کیفیت حمایت از مصرف کنندگان می باشد.

معاون فنی استاندارد استان مرکزی افزود: انجام تحقیقات به منظور تدوین استاندارد، بالا بردن کیفیت کالاهای تولید داخلی، کمک به بهبود روشهای تولید و کارآیی صنایع، حفظ بازار های بین المللی و حمایت از نام وبرند ایرانی، ترویج استانداردهای ملی، نظارت بر اجرای استانداردهای اجباری، کنترل کیفی کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری و جلوگیری از صدور کالاهای نامرغوب به منظور فراهم نمودن امکانات رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی، کنترل کیفیت کالاهای وارداتی مشمول استاندارد اجباری به منظور حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان داخلی و جلوگیری از ورود کالاهای نامرغوب از وظایف اداره کل استاندارد می باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها : مبارزه با کالای بی کیفیت دراستان مرکزی از اولویتهای کاری امسال/ 14 هزار پرونده تخلف رسیدگی شد، مبارزه با کالای بی کیفیت، آشتیان، در شهرستان های ساوه، دلیجان، خمین، شازند، تفرش و آشتیان،
ارسال شده در: یکشنبه 5 خرداد 1392 :: توسط : ali sepasi
درباره وبلاگ
بزودی عکسهایی از زمستان92 اشتیان گرفته میشود وگذاشته میشود.
بزودی تبادل لینک افزایش میابد

برای طرح عید 1393 ما عکس های شما را از مکان های دیدنی کل شهرستان های اراک(به خصوصا اشتیان) برای ما ارسال منید تا با نام شما لینک کنیم!!
پس وقت را از دست ندهید.

اگر شما عکسی درباره شهرستان اراک دارید لینک عکس را برای ما توی نظرات یا ایمیل کنید تا با نام شما ثبت شود.

منتظر عکس شما هستیم

مدیر وبلاگ : ali sepasi

موضوعات


مطالب اخیر


صفحات جانبیUp Page
دریافت کد خداحافظی .
به ما +1 دهید و ما را در گوگل محبوب کنید!